Menu
Live-score
Kommende SSV kampe
April 2017
24.
mandag
18.00
Korup IF
Herrer
U14
U14 drenge B (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter
SSV Højfyn
Korup Kultur- & Idrætscenter
25.
tirsdag
18.30
Bogense G & IF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Bogense Stadion
SSV Højfyn
Bogense Stadion
26.
onsdag
17.30
Allesø GF
Kvinder
U14
U14 pige 8M (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Allesø/Spurvelundsskolen
SSV Højfyn
Allesø/Spurvelundsskolen
27.
torsdag
17.30
Krarup Espe Fodbold
Kvinder
U12
U12 pige C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Espe Hallen
SSV Højfyn
Espe Hallen
28.
fredag
18.45
Brenderup IF
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-1 pulje 1
Brenderup Stadion
SSV Højfyn (1)
Brenderup Stadion
29.
lørdag
09.00
SSV Højfyn
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Vestfalen Stadion
Verninge IF
Vestfalen Stadion
29.
lørdag
09.30
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Vestfalen Stadion
SSV Højfyn
Vestfalen Stadion
29.
lørdag
10.00
SSV Højfyn
Herrer
U14
U14 drenge B (2003) - Forår 2017 • Pulje 1
Albani Arena Vissenbjerg
S.f.B.
Albani Arena Vissenbjerg
29.
lørdag
10.00
Aarup BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Vestfalen Stadion
SSV Højfyn
Vestfalen Stadion
29.
lørdag
10.00
Gelsted G & IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Gelsted Stadion
SSV Højfyn (2)
Gelsted Stadion
29.
lørdag
10.30
BBB
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Gelsted Stadion
SSV Højfyn (2)
Gelsted Stadion
29.
lørdag
10.30
SSV Højfyn (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Gelsted Stadion
Tommerup BK
Gelsted Stadion
29.
lørdag
10.30
SSV Højfyn
Herrer
U10
U10 drenge C 29/4. + stævner 10/6 og 17/6 • Pulje 4
Højby Skole
Bogense G & IF
Højby Skole
29.
lørdag
11.00
SSV Højfyn
Herrer
U13
U13 drenge B (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 2
Albani Arena Vissenbjerg
Tommerup BK
Albani Arena Vissenbjerg
29.
lørdag
11.00
SSV Højfyn
Kvinder
U12
U12 pige C (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Albani Arena Vissenbjerg
Skårup IF
Albani Arena Vissenbjerg
29.
lørdag
11.00
SSV Højfyn
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Vestfalen Stadion
Assens FC (1)
Vestfalen Stadion
29.
lørdag
11.00
Gelsted G & IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Gelsted Stadion
SSV Højfyn (1)
Gelsted Stadion
29.
lørdag
11.00
Kirkeby IF
Herrer
U10
U10 drenge C 29/4. + stævner 10/6 og 17/6 • Pulje 4
Højby Skole
SSV Højfyn
Højby Skole
29.
lørdag
11.30
SSV Højfyn (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Gelsted Stadion
Brylle BK
Gelsted Stadion
29.
lørdag
11.30
SSV Højfyn (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Gelsted Stadion
Tommerup BK
Gelsted Stadion
29.
lørdag
12.00
FC Fredericia
Herrer
U15
U15 Drenge Vest 2 (2002) - Forår 2017 • Pulje 1
Madsby Enge
TEAM Højfyn
Madsby Enge
29.
lørdag
12.00
SSV Højfyn (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Gelsted Stadion
Brylle BK
Gelsted Stadion
29.
lørdag
12.00
Allesø GF
Herrer
U10
U10 drenge C 29/4. + stævner 10/6 og 17/6 • Pulje 4
Højby Skole
SSV Højfyn
Højby Skole
29.
lørdag
12.30
BBB
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Gelsted Stadion
SSV Højfyn (1)
Gelsted Stadion
29.
lørdag
12.30
Højby S & G
Herrer
U10
U10 drenge C 29/4. + stævner 10/6 og 17/6 • Pulje 4
Højby Skole
SSV Højfyn
Højby Skole
29.
lørdag
13.00
SSV Højfyn
Herrer
U13
U13 drenge A (2004) 8M - Forår 2017 • Pulje 1
Albani Arena Vissenbjerg
Strib IF
Albani Arena Vissenbjerg
29.
lørdag
13.30
Fredericia fF
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Madsby Enge
SSV Højfyn
Madsby Enge
30.
søndag
10.00
SSV Højfyn
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Albani Arena Vissenbjerg
Hårslev/Særslev
Albani Arena Vissenbjerg
30.
søndag
10.30
TEAM Højfyn
Herrer
U15
U15 drenge 8M (2002) - Forår 2017 • Pulje 1
Brylle Fritidscenter
Årslev BK
Brylle Fritidscenter
30.
søndag
10.30
Aarup BK
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Albani Arena Vissenbjerg
SSV Højfyn
Albani Arena Vissenbjerg
30.
søndag
11.00
SSV Højfyn (2)
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2017 • HS3-2 pulje 4
Albani Arena Vissenbjerg
Ubberud IF (2)
Albani Arena Vissenbjerg
30.
søndag
11.00
Skårup IF
Herrer
U15
U15 drenge B (2002) - Forår 2017 • Pulje 2
Skårup Stadion
TEAM Højfyn
Skårup Stadion
30.
søndag
11.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Albani Arena Vissenbjerg
SSV Højfyn
Albani Arena Vissenbjerg
30.
søndag
12.00
SSV Højfyn
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 3
Albani Arena Vissenbjerg
MG & BK (1)
Albani Arena Vissenbjerg