Menu
Live-score
Seniornyt 23. august kl. 21:44
SSV Højfyn i billeder I samarbejde med Skyfish er der oprettet et galleri
Kommende SSV kampe
August 2016
28.
søndag
10.00
SSV Højfyn
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter
Verninge IF
Korup Kultur- & Idrætscenter
28.
søndag
10.30
Team Højfyn
Herrer
U15
U15 Drenge 8M (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 1
Brylle Fritidscenter
Tarup/Paarup IF
Brylle Fritidscenter
28.
søndag
10.45
SSV Højfyn
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter
Korup IF
Korup Kultur- & Idrætscenter
28.
søndag
11.00
SSV Højfyn (1)
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 3
Vissenbjerg Stadion
OKS
Vissenbjerg Stadion
28.
søndag
11.00
SSV Højfyn
Herrer
U13
U13 drenge A (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Vissenbjerg Stadion
Strib IF
Vissenbjerg Stadion
28.
søndag
11.30
Strib IF
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter
SSV Højfyn
Korup Kultur- & Idrætscenter
28.
søndag
13.00
SSV Højfyn
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Vissenbjerg Stadion
Oure Fodbold Akademi
Vissenbjerg Stadion
30.
tirsdag
18.00
SSV Højfyn/Aarup
Kvinder
U16
U16 pige 8M (2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Skallebølle Sportsplads
Højby S & G
Skallebølle Sportsplads
September 2016
1.
torsdag
18.00
SSV Højfyn/Aarup
Kvinder
U16
U16 pige 8M (2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Skallebølle Sportsplads
Glamsbjerg IF
Skallebølle Sportsplads
3.
lørdag
10.00
TEAM Højfyn
Herrer
U15
U15 drenge M (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 1
Tommerup Stadion
Tarup/Paarup IF
Tommerup Stadion
3.
lørdag
10.00
Team Højfyn
Herrer
U15
U15 drenge B (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 1
Skalbjerg Stadion
Hårslev/Særslev
Skalbjerg Stadion
3.
lørdag
10.00
SSV Højfyn
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
VVS FYN ARENA – Morud
Morud IF
VVS FYN ARENA – Morud
3.
lørdag
10.00
SSV Højfyn (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Skovløkkeskolen
Skeby GF
Skovløkkeskolen
3.
lørdag
10.00
Veflinge G & IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Skovløkkeskolen
SSV Højfyn (1)
Skovløkkeskolen
3.
lørdag
10.00
SSV Højfyn
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
Assens FC
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
10.30
Hårslev/Særslev
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
VVS FYN ARENA – Morud
SSV Højfyn
VVS FYN ARENA – Morud
3.
lørdag
10.30
SSV Højfyn
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Brenderup IF (2)
MG & BK.s anlæg
3.
lørdag
10.30
Næsby BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Skovløkkeskolen
SSV Højfyn (2)
Skovløkkeskolen
3.
lørdag
11.00
Aarup BK
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
VVS FYN ARENA – Morud
SSV Højfyn
VVS FYN ARENA – Morud
3.
lørdag
11.00
MG & BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
SSV Højfyn
MG & BK.s anlæg
3.
lørdag
11.00
SSV Højfyn (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Skovløkkeskolen
Næsby BK
Skovløkkeskolen
3.
lørdag
11.00
SSV Højfyn (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Skovløkkeskolen
Veflinge G & IF
Skovløkkeskolen
3.
lørdag
11.00
Flemløse BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
SSV Højfyn
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
11.30
SSV Højfyn (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Skovløkkeskolen
SSV Højfyn (1)
Skovløkkeskolen
3.
lørdag
12.00
Skeby GF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Skovløkkeskolen
SSV Højfyn (1)
Skovløkkeskolen
3.
lørdag
12.00
SSV Højfyn
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
Ubberud IF
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
12.30
SSV Højfyn
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Brenderup IF (1)
MG & BK.s anlæg
3.
lørdag
12.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Glamsbjerg Stadion
SSV Højfyn
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
15.00
SSV Højfyn (2)
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 6
Vissenbjerg Stadion
Glamsbjerg IF
Vissenbjerg Stadion
4.
søndag
09.30
SSV Højfyn
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Skalbjerg Stadion
KRFK
Skalbjerg Stadion
4.
søndag
10.00
Dalum IF (1)
Herrer
U13
U13 drenge A (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Dalum Stadion
SSV Højfyn
Dalum Stadion
4.
søndag
10.00
SSV Højfyn
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ø.B.s Anlæg
Glamsbjerg IF
Ø.B.s Anlæg
4.
søndag
10.45
SSV Højfyn
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ø.B.s Anlæg
Tommerup BK
Ø.B.s Anlæg
4.
søndag
11.00
SSV Højfyn (1)
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 3
Skalbjerg Stadion
S.K.F.I.F.
Skalbjerg Stadion
4.
søndag
11.30
ØB
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 5M, efterår 2016 • Pulje 1
Ø.B.s Anlæg
SSV Højfyn
Ø.B.s Anlæg
4.
søndag
13.00
SSV Højfyn
Herrer
U17
U17 drenge M (født 2000) - Efterår 2016 • Pulje 1
Vissenbjerg Stadion
Dalum IF
Vissenbjerg Stadion
4.
søndag
13.00
B1913
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Campus Road
SSV Højfyn
Campus Road
4.
søndag
13.00
SSV Højfyn
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 5
Vissenbjerg Stadion
Fjordager IF
Vissenbjerg Stadion