Menu
Live-score
Kommende SSV kampe
September 2017
21.
torsdag
17.45
FEH Fodbold
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Hårby Stadion
TEAM Højfyn
Hårby Stadion
21.
torsdag
18.00
SSV Højfyn
Kvinder
U15
U15 pige 8M (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Albani Arena Vissenbjerg
SFF2015
Albani Arena Vissenbjerg
23.
lørdag
10.00
Assens FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Bogense Stadion
SSV Højfyn
Bogense Stadion
23.
lørdag
10.00
Marienlyst
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2003) - Efterår 2017 • Pulje 1
Marienlystcentret
TEAM Højfyn
Marienlystcentret
23.
lørdag
10.30
SSV Højfyn (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
FBH (1)
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
10.30
Strib IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Gelsted Stadion
SSV Højfyn (1)
Gelsted Stadion
23.
lørdag
10.30
SSV Højfyn
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Allesø/Spurvelundsskolen
Nr. Aaby IK
Allesø/Spurvelundsskolen
23.
lørdag
11.00
Nr. Aaby IK
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
SSV Højfyn (2)
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
11.00
SSV Højfyn (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Gelsted Stadion
Båring GF
Gelsted Stadion
23.
lørdag
11.00
MG & BK
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Allesø/Spurvelundsskolen
SSV Højfyn
Allesø/Spurvelundsskolen
23.
lørdag
11.00
SSV Højfyn
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Bogense Stadion
KRFK
Bogense Stadion
23.
lørdag
11.00
SSV Højfyn
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Albani Arena Vissenbjerg
Hårslev/Særslev U12
Albani Arena Vissenbjerg
23.
lørdag
11.30
Strib IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Allesø/Spurvelundsskolen
SSV Højfyn
Allesø/Spurvelundsskolen
23.
lørdag
11.30
Strib IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Bogense Stadion
SSV Højfyn
Bogense Stadion
23.
lørdag
12.00
Kauslunde IF
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
SSV Højfyn (2)
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
12.00
Assens FC
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Gelsted Stadion
SSV Højfyn (1)
Gelsted Stadion
23.
lørdag
12.00
Allesø GF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 2
Allesø/Spurvelundsskolen
SSV Højfyn
Allesø/Spurvelundsskolen
23.
lørdag
12.00
Bogense G & IF
Herrer
U9
U9 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 2
Bogense Stadion
SSV Højfyn
Bogense Stadion
23.
lørdag
12.30
SSV Højfyn (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Axel Knudsen Park
FBH (2)
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
12.30
SSV Højfyn (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2017 • Pulje 1
Gelsted Stadion
Glamsbjerg IF
Gelsted Stadion
23.
lørdag
13.00
SSv Højfyn
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
Brenderup IF
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
14.00
Kauslunde IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
SSv Højfyn
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
15.00
Verninge IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
SSv Højfyn
Axel Knudsen Park
23.
lørdag
15.00
SSV Højfyn
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 6
Albani Arena Vissenbjerg
Strib IF
Albani Arena Vissenbjerg
23.
lørdag
15.30
SSv Højfyn
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M C (beg) efterår 3,4, 5 stævne • Pulje 2
Axel Knudsen Park
OKS
Axel Knudsen Park
24.
søndag
11.00
OKS
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2017/2018 • Pulje 1
OKSON-Park
SSV Højfyn
OKSON-Park
24.
søndag
11.00
SSV Højfyn
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 3
Albani Arena Skalbjerg
Korup IF
Albani Arena Skalbjerg
24.
søndag
11.30
SSV Højfyn
Herrer
U14
U14 drenge A (født 2004) - Efterår 2017 • Pulje 1
Albani Arena Vissenbjerg
O K S
Albani Arena Vissenbjerg
24.
søndag
13.00
Dalum IF
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 1
Tingløkkeskolen
SSV Højfyn
Tingløkkeskolen
24.
søndag
13.30
SSV Højfyn
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Søhus Stige
Tingløkkeskolen
24.
søndag
13.30
SSV Højfyn
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 2
Bogense Stadion
Strib IF (2)
Bogense Stadion
24.
søndag
14.00
Næsby BK (2)
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 2
Bogense Stadion
SSV Højfyn
Bogense Stadion
24.
søndag
14.30
SSV Højfyn
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Ebberup IF
Tingløkkeskolen
24.
søndag
14.30
Bogense G & IF
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 2
Bogense Stadion
SSV Højfyn
Bogense Stadion
24.
søndag
15.00
SSV Højfyn
Herrer
U8
U8 dr (2010) 5M D (nybeg) efterår 3,4,5 stævne • Pulje 1
Tingløkkeskolen
Næsby BK
Tingløkkeskolen
24.
søndag
15.00
BBB
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1999-00) - Efterår 2017 • Pulje 1
Bellinge stadion
SSV Højfyn
Bellinge stadion
24.
søndag
15.00
Oure Fodbold Akademi
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Oure Idrætsskole
TEAM Højfyn
Oure Idrætsskole
24.
søndag
15.00
Søhus Stige
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2008-09) C (begyndere) efteår 2017 • Pulje 2
Bogense Stadion
SSV Højfyn
Bogense Stadion
25.
mandag
18.00
TEAM Højfyn
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2002) - Efterår 2017 • Pulje 1
Albani Arena Skalbjerg
Højby S & G
Albani Arena Skalbjerg
26.
tirsdag
18.00
Særslev/Hårslev U12 Piger
Kvinder
U12
U12 pige B/C (født 2006) - Efterår 2017 • Pulje 2
Særslev Stadion
SSV Højfyn
Særslev Stadion