Menu

2. Hold - Serie 3

SSV Højfyns 2. hold spiller i efterårssæsonen 2017 i Serie 2.

Der trænes sammen med 1. holdet.

Træningstider er:

Tirsdag 18.30 - 20.15

Torsdag 18.30 - 20.15

Begge dage i Skalbjerg.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Henrik Jensen

KampprogramHerre S2, 2017/2018 • Pulje 3

August 2017

Nr. Aaby IK
2 - 3
livescore
Ude
Nr.Aaby Idrætspark

SSV Højfyn

SSV Højfyn
3 - 5
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

Søndersø BK

Aarup BK
4 - 1
livescore
Ude
Scankab Arena i Aarup

SSV Højfyn

SSV Højfyn
4 - 2
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

Skamby
September 2017

BIF/FHIF
5 - 2
Ude
Brenderup Stadion

SSV Højfyn

SSV Højfyn
1 - 1
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

Irakisk forening

MG & BK
4 - 8
Ude
MG & BK.s anlæg

SSV Højfyn

SSV Højfyn
2 - 4
livescore
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

Korup IF
Oktober 2017

SSV Højfyn
UDS
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

Søhus Stige

Morud IF
4 - 6
livescore
Ude
VVS FYN ARENA – Morud

SSV Højfyn

SSV Højfyn
3 - 4
livescore
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

Brylle/Tommerup

Otterup B & IK
3 - 0
livescore
Ude
Nordfyns Bank Arena

SSV Højfyn
April 2018

SSV Højfyn
1. apr
Kl. 00.00
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

Nr. Aaby IK

Søndersø BK
7. apr
Kl. 00.00
Ude
Søndersø Stadion

SSV Højfyn

SSV Højfyn
15. apr
Kl. 00.00
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

Aarup BK

Skamby
22. apr
Kl. 00.00
Ude
Skamby Stadion

SSV Højfyn

SSV Højfyn
28. apr
Kl. 00.00
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

BIF/FHIF
Maj 2018

Irakisk forening
5. maj
Kl. 00.00
Ude
Humlehaveskolen

SSV Højfyn

SSV Højfyn
13. maj
Kl. 00.00
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

MG & BK

Korup IF
23. maj
Kl. 18.45
Ude
Korup Kultur- & Idrætscenter

SSV Højfyn
Juni 2018

Søhus Stige
2. jun
Kl. 00.00
Ude
Rema 1000 Arena Søhus

SSV Højfyn

SSV Højfyn
9. jun
Kl. 00.00
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

Morud IF

Brylle/Tommerup
17. jun
Kl. 00.00
Ude
Tommerup Stadion

SSV Højfyn

SSV Højfyn
24. jun
Kl. 00.00
Hjemme
Albani Arena Skalbjerg

Otterup B & IK

StillingHerre S2, 2017/2018 • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Søndersø BK 12 11 0 1 33
2 Søhus Stige 11 10 0 1 30
3 Otterup B & IK 12 7 2 3 23
4 MG & BK 12 7 1 4 22
5 Korup IF 12 7 1 3 22
6 Aarup BK 12 6 0 6 18
7 BIF/FHIF 12 4 2 6 14
8 SSV Højfyn 11 4 1 6 13
9 Brylle/Tommerup 12 4 0 8 12
10 Skamby 12 4 0 8 12
11 Nr. Aaby IK 12 3 2 7 11
12 Morud IF 12 3 0 9 9
13 Irakisk forening 12 1 1 9 4